Panorama Poznania

Panorama Poznania

Wprowadzenie

Ta niezwykła dziedzina, jaką jest psychoterapia, towarzyszy ludzkości już od przeszło wieku.
W niniejszym serwisie będziemy się zajmować współczesną psychoterapią w jej kontekście (tle) współczesnego Poznania.
Niekiedy na pierwszy plan bardziej wysunie się psychoterapia. Innym razem sam Poznań. A jeszcze innym jakieś konkretne powiązanie jednego i drugiego.
Będzie tu miejsce na odkrywanie specyfiki pomocy psychoterapeutycznej w tej części Polski, jaką jest Wielkopolska, a w szczególności Poznań.
Na poszukiwanie podobieństw i różnic – między psychoterapeutami tu i terapeutami gdzie indziej, a także wśród terapeutów poznańskich.
Na refleksje, poszukiwania i wnioski oraz inspiracje do własnego rozwoju, który zawsze był i będzie związany z terapią.
W końcu – miejsce na przydatne informacje, jak punkty nieodpłatnej pomocy psychoterapeutycznej czy możliwości szkolenia w zakresie psychoterapii.
A w każdym razie jest tu miejsce na komentarze Poznaniaków i tych, dla których czy to psychoterapia, czy Poznań, czy też jedno i drugie z jakichkolwiek powodów są ważne.

Neologizm użyty w nazwie adresu strony – posnaniapsyche – to połączenie (łac.) Posnania oraz (gr.) Psyche, czyli dusza, psychika. Może uda nam się uchwycić także coś z duszy Poznania?
Z kolei słowo „panorama” oznacza rozległy widok, spojrzenie na coś z oddalenia, z perspektywy. Czasem dopiero wtedy można dostrzec jakiś kształt, z bliska niewidoczny; pojawia się całość, której można nadać spójny sens. Nie będziemy abstrahować od szczegółów, spróbujemy jednak zobaczyć jak najwięcej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania...